23 kwietnia 2024

Magazyny samoobsługowe w Warszawie – co trzeba wiedzieć?

Wynajem magazynów samoobsługowych cieszy się w Warszawie bardzo dużą popularnością. Z usługi tej chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące działalność biznesową. O czym warto pamiętać, decydując się na takie rozwiązanie?

Czym jest magazyn samoobsługowy?

Magazyny samoobsługowe to przechowalnie znajdujące się w większych obiektach specjalnie przystosowanych do usługi najmu. Charakteryzują się niewielką powierzchnią – najmniejsze boksy mają 1-2 m kw. Wynajem magazynu samoobsługowego to opcja dedykowana dla każdego, kto potrzebuje dodatkowej przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy. Warszawa jest największym w Polsce rynkiem magazynowym, w związku z czym mini przechowalnie dostępne są dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

Chcesz wynająć magazyn samoobsługowy w Warszawie? To jest ważne!

Jest kilka istotnych kwestii, które trzeba brać pod uwagę, planując wynająć samoobsługowy magazyn. Warszawa ma pod tym względem zróżnicowaną ofertę, więc osoby zainteresowane najmem znajdą bez problemu propozycję adekwatną do swoich potrzeb i finansowych możliwości. Dużą zaletą współpracy ze sprawdzoną i doświadczoną firmą są nie tylko atrakcyjne stawki, ale również uproszczone formalności. Na ogół nie ma konieczności wcześniejszego rezerwowania magazynu – jeżeli dana powierzchnia jest dostępna, umowa zawierana jest od ręki. Przed jej podpisaniem należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem najmu. Należy także brać poprawkę na wymagany minimalny okres najmu. W Kangu Self Storage wynosi on 14 dni. Umowy zawierane są tu na czas nieokreślony, niemniej każdej ze stron przysługuje prawo do wypowiedzenia – oczywiście z zachowaniem odpowiedniego terminu.

Od czego zależy cena najmu magazynu samoobsługowego?

W Warszawie średnie stawki za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. zaczynają się od 100 zł netto. Ostateczna cena to wypadkowa kilku czynników. Zależy ona przede wszystkim od wielkości magazynu, jego lokalizacji oraz długości najmu. Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej kalkuluje się wynajem na dłuższy czas.

 https://kangu24.com/pl/