20 lipca 2024

3 skuteczne sposoby na zaparowane łazienkowe lustro

Kiedy po każdej kąpieli mamy zaparowane lustro, może to już nas z czasem zacząć mocno irytować. Dlatego też warto rozwiązać ten problem.

Oto skuteczne sposoby na zaparowane lustro

  1. Suszarka do włosów – należy wiedzieć, że ten sposób może pomóc nam w nagłych sytuacjach, kiedy pilnie potrzebujemy chociaż skrawka suchego lusterka po prysznicu, żeby wysuszyć włosy lub zrobić szybki makijaż. Włączmy suszarkę i skierujmy strumień ciepłego powietrza z urządzenia w lustro. Wykonujmy powolne ruchy jakbyśmy malowali pędzlem (to istotne, bowiem długotrwałe ogrzewanie jednego miejsca może spowodować pęknięcie szkła). Po kilkunastu sekundach wyższa temperatura sprawi, że osadzona na tafli lustra woda wyparuje. Niestety jednym minusem jest to, ze wraz z nią wysuszą się wodne zacieki i potem będziemy musieli je usunąć.
  2. Szampon lub mydło – na założony kawałek papierowego ręcznika wylejmy około 1/4 szklanki szamponu (w zależności od rozmiarów lustra naszego lustra – możemy użyć go więcej). Rozprowadźmy równomiernie po całym lustrze i od razu dokładnie zetrzyjmy pozostałości ściereczką lub papierem, na przykład starą gazetą. Należy wiedzieć, że lustro musi być całkowicie suche, bowiem w przeciwnym razie zrobią się trudne do usunięcia zacieki i smugi. Podobnie zadziała warstwa mydła, które możemy łatwo rozprowadzić na lustrze nacierając je bezpośrednio kostką mydła.
  3. Zimna woda – jeżeli zamierzamy wziąć bardzo krótki, gorący prysznic i wiemy, że zaraz potem będziemy potrzebowali skorzystać z łazienkowego lustra, chwilę wcześniej odkręćmy na kilkanaście sekund kurki z zimną wodą w kranie. Dzięki temu niższa temperatura, a także wilgotność wokoło skutecznie spowodują, że powierzchnia lustra nie pokryje się parą wodną tak szybko, jak zazwyczaj.

Więcej artykułów z poradami dotyczącymi wnętrz znajdziesz w serwisie https://www.morning.pl.