20 lipca 2024

Niewielki salon urządzony w stylu boho

Chcąc urządzić niewielki salon w stylu boho, musimy postawić nie tylko na odpowiednie dodatki, ale również wybrać jak najbardziej praktyczne meble do małego salonu. Styl boho to przede wszystkim naturalne materiały sprzyjające odprężeniu. Idealnie sprawdzają się takie meble, jak wiklinowe fotele i stoliki z rattanu. Mając do dyspozycji niewielki metraż warto zwracać uwagę na wielozadaniowe meble, w których będziemy mogli pomieścić jak najwięcej rzeczy.

Jakie meble do pomieszczenia w stylu boho?

Wiele osób wybiera aranżacje w stylu boho, odrzucając przy tym styl skandynawski przy aranżacji salonu. Jeśli również nas interesuje styl boho, to dobrym rozwiązaniem są meble robione na wymiar pod indywidualne zamówienie. Możemy wtedy co do centymetra zagospodarować niewielkie pomieszczenie, jednocześnie podkreślając nieszablonowy styl. Niewielki salon w stylu boho powinien być bardzo dobrze doświetlony, dlatego uważnie ustawiajmy meble tak, aby nie zasłaniały dostępu naturalnego światła. Szafa absolutnie nie może zasłaniać okna, a także sztucznego oświetlenia. Dodatkowym elementem dekoracyjnym mogą być lampki stojące na ruchomym wysięgniku, który pozwoli swobodnie manewrować światłem.

Używajmy również jasnych kolorów ścian, a także zaopatrzmy mieszkanie w meble lakierowane na wysoki połysk, co pozwoli odbijać światło słoneczne. Meble lakierowane, to również elegancki akcent dodający klasy w stylu boho. Jako dodatki świetnie sprawdzą się własnoręcznie wykonane makramy powieszone na ścianie i ozdobne poduszki w klasycznym beżowym odcieniu. Im mniej wzorzyste faktury wybierzemy, tym lepszy efekt uzyskamy we wnętrzu. Chcąc stworzyć jak najlepszą kompozycję, możemy posłużyć się kreatorem wnętrz, który pomoże nam wirtualnie ustawić wybrane meble i dostosować wszystko do wielkości salonu.