15 czerwca 2024

Amerykański styl w salonie – od czego zacząć?

Amerykański salon powinien być przestronny, aby mieć wystarczająco dużo miejsca do poruszania się. Powinno też być wygodne, ponieważ w tej przestrzeni spędzisz dużo czasu.

Ponadto amerykański salon powinien zachęcać, ponieważ chcesz trzymać ludzi z dala od sofy. Osiągnięcie tego wymaga wybrania mebli i wystroju domu, które dobrze ze sobą współgrają i są wygodne do wypoczywania.

Jak osiągnąć amerykański styl we własnym salonie?

Wystrój w stylu amerykańskim zazwyczaj składa się z elementów o wyraźnie amerykańskim charakterze, takich jak czapki z daszkiem, kapelusze, poduszki w gwiazdy i paski lub tekstylia. Zależy Ci również na meblach, które dobrze prezentują się z Twoimi amerykańskimi akcentami, takimi jak drewniany stół lub sofa ze skórzanymi siedziskami. Osobiste akcenty mogą nadać Twojej przestrzeni wyjątkowy charakter, takie jak zdjęcia lub pamiątki z ulubionych miejsc lub pór roku.

Jak powinien wyglądać salon w stylu amerykańskim?

Koncepcja salonu w stylu amerykańskim jest dość znana każdemu, kto podróżował po Stanach Zjednoczonych. Oprócz typowych atrakcji, takich jak długie ławki, stoły i pluszowe krzesła, które można znaleźć w terminalach lotniskowych, każdy salon oferuje również bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi oraz specjalne dania i napoje. Te ekskluzywne miejsca oferują podróżnym miejsce do wypoczynku, pracy lub spotkań towarzyskich między lotami. Nie ma jednak standardu, jak powinien wyglądać typowy amerykański salon.

Sposoby na wystrój amerykański w pokoju dziennym?

Amerykański styl stał się synonimem komfortu, wygody i piękna. Podczas gdy niektórzy myślą o amerykańskim stylu jako miejscu tylko dla kowbojów, country clubby przyjęli ten styl również do swoich domów. Każdy może stworzyć salon w stylu amerykańskim, przestrzegając kilku podstawowych koncepcji.

Każdy może stworzyć idealny salon w amerykańskim stylu, postępując zgodnie z powyższymi koncepcjami. Podczas gdy niektórzy Amerykanie preferują estetykę country, każdy styl dobrze sprawdza się w tej przestrzeni w połączeniu z zasadami komfortu i wygody. Ciesz się swoim przytulnym salonem!

źródło: Decore.pl – dom, remont, wnętrze