15 czerwca 2024

Czy właściwie wybierasz meble do biura? Sprawdź, co warto wiedzieć

Wybór niewłaściwych mebli w biurze może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Z niewłaściwymi meblami Twoi pracownicy mogą nie być w stanie dobrze pracować, a wydajność ucierpi. Ponadto możesz mieć wysokie koszty energii z powodu złej jakości powietrza i tych objawów dyskomfortu, które wpłyną na zyski Twojego biura. Dodatkowo co ciekawe, badania na ten temat pokazują, że firma o zielonej lub brązowej kolorystyce ma wyższą produktywność i marże zysku. Ale kolor to tylko jedna z kwestii.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, kupując meble biurowe?

Myśląc o zakupie mebli biurowych do swojego miejsca pracy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Na przykład wielkość pokoju, liczba osób, które będą tam pracować i ich potrzeby.

Wielkość pomieszczenia: Kupując meble do biura o otwartej koncepcji, upewnij się, że nie przesadzasz. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić wszystkie przedmioty i nadal mieć trochę miejsca do pracy. Jeśli nie jest to wykonalne i potrzebujesz dużej przestrzeni, rozważ zakup mebli modułowych z wstępnie zmontowanymi ścianami, aby można je było zdemontować w razie potrzeby.

Liczba osób: W zależności od tego, ile osób będzie przebywać w Twoim biurze, upewnij się, że jest wystarczająco dużo krzeseł lub biurek dla wszystkich. Powinno być wystarczająco dużo miejsc dla wszystkich.

Ile zainwestować w meble biurowe?

Meble biurowe są ważnym elementem wystroju biura. Na rynku dostępna jest szeroka gama opcji. Wybór mebli biurowych jest zawsze trudny, ponieważ wiąże się z inwestycją i dużym nakładem pracy. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć czynniki, które należy wziąć pod uwagę, inwestując w meble biurowe.

Inwestowanie w wysokiej jakości meble biurowe gwarantuje, że Twoi pracownicy będą czuli się komfortowo i szczęśliwie w pracy. Kupowanie przedmiotów niskiej jakości może skutkować wysokimi kosztami naprawy i większym niezadowoleniem pracowników. Zainwestowanie większych pieniędzy może potencjalnie prowadzić do lepszej funkcjonalności, takiej jak regulowane biurka lub ergonomiczne krzesła.

Co należy wziąć pod uwagę inwestując w meble biurowe?

– Jaki rodzaj pracy wykonujesz?

– Ile osób pracuje z tobą?

– Jak często będziesz przestawiać meble?

– Z jakiego materiału chcesz aby meble były wykonane?

Kompletny przewodnik po najlepszych ergonomicznych biurkach do pracy w domu

Jakie potrzeby musi zapewnić Twoje biuro?

To pytanie często zadają właściciele firm, którzy szukają sposobów na lepsze wykorzystanie przestrzeni biurowej.

Wspólną potrzebą jest otwarta i oparta na współpracy przestrzeń do pracy, która nadal sprawia wrażenie miejsca prywatnego. Można to osiągnąć, instalując tablicę, która zachęca do rozmów i współpracy, mając osobne biurka lub ścianki działowe, przesuwając fizyczne stoły po pokoju i zastępując tradycyjne kabiny wysokimi ścianami.
Istnieje wiele innych korzyści związanych z przejściem do nowej przestrzeni roboczej: zwiększona produktywność, obniżony poziom stresu, zwiększony potencjał kreatywności i współpracy, zwiększona produktywność – ogólna satysfakcja pracowników – zmniejszenie liczby zwolnień chorobowych.

Dzięki przestrzeni biurowej Twoi pracownicy mogą być produktywni i kreatywni. Udowodniono, że posiadanie elastycznej powierzchni biurowej jest bardziej korzystne i produktywne niż stała.

Chociaż łatwo jest zobaczyć potrzeby swojego obszaru roboczego, możesz nie wiedzieć, jakie są potrzeby Twojego zespołu. Warto zapytać pracowników, jak myślą o swoim miejscu pracy i czego potrzebują od swojego biura, aby być produktywnym i dotrzymywać terminów.