23 kwietnia 2024

Rattanowe meble jako ekologiczne produkty z niezliczoną ilością wariantów

Rattan to dzika roślina należąca do rodziny palm. Rośnie w tropikalnych dżunglach Azji Południowo-Wschodniej, gdzie jej wzrostowi sprzyjają ciepło i wilgotność. Rattan to ciernista winorośl o liściach, które mogą osiągnąć nawet dwieście metrów długości. W Azji współistnieje wiele odmian rattanu, z których są wybierane tylko te najlepszej jakości. Dlatego do wyrobu mebli z rattanu sprowadzany jest tylko najlepszy surowiec.

Producenci mebli rattanowych wkładają surowiec do pieca, aby nabrał krzywizn narzuconych przez formy. W miarę stygnięcia rattan zachowuje swój kształt. Montaże często są wykonywane ręczne w sposób tradycyjny za pomocą śrub i kołków.

Meble rattanowe są nie tylko ekologiczne, ale mają moc podróżowania w czasie, ponieważ jako materiał rattan zwykle wykorzystywany do wytwarzania mebli w stylu vintage został odkryty na nowo, pozwalając na konstruowanie nowoczesnych mebli, które w naturalny sposób pasują do każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy chodzi o krzesła z rattanu, sofy, łóżka, czy nawet stoły, wybór jest tak ogromny, że miłośnicy rattanu mogli znaleźć wszystko to, czego szukają. Ponadto rattan jako materiał z rodziny pnączy jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości za pomocą zwykłej szmatki, więc nie trzeba spędzać godzin na pielęgnacji tego rodzaju mebli.
Ten roślinny materiał po zabarwieniu potrafi nadać wnętrzu elegancji i wyjątkowego uroku. W salonie, sypialni lub na zewnątrz rattan jest materiałem, który odpowiada wszystkim wymaganiom.
Obecnie na ryku można znaleźć meble rattanowe o innowacyjnym wzornictwie, ale nawet jeśli producenci nieco oddalają się od dawnego stylu, nie zapominają o zachowaniu jakości i niezrównanego uroku rattanu w stylu vintage. To jest to, co tak bardzo przemawia do miłośników rattanu, materiał, który oferuje elegancję, jakiej nie ma żadne inne tworzywo. A żeby jeszcze bardziej unowocześnić rattanowe meble, wielu producentów decyduje się na zastosowanie nowoczesnej i designerskiej kolorystyki.
Oferowane przez producentów meble rattanowe są bardzo zdywersyfikowane, dzięki czemu każdy może znaleźć meble, które idealnie pasują do wybranego otoczenia. Aby meble te były idealnym odzwierciedleniem osobowości i pasowały do konkretnego wnętrza, w ofertach można znaleźć meble z rattanu w różnych kolorach i z wykończeniami w różnych tkaninach, które spełnią wszelkie wymagania zarówno co stylu, jak i gustu klienta.

Z ofert można wybrać też meble z rattanu w wybranej kolorystyce, wykonane zgodnie z życzeniami klienta. W ten sposób uzyskujemy spersonalizowany mebel, często o bezkonkurencyjnej jakości wykonany w oparciu o szlachetną obróbkę materiału, która pozwala na wydobycie kwintesencji rattanu jako materiału. W tym przypadku możemy liczyć na ręczny montaż i tradycyjne wzornictwo, co gwarantuje, że oferowane meble rattanowe są wysokiej jakości i będą służyć przez wiele lat.
Należy zaznaczyć, że meble z rattanu odgrywają również istotną rolę w aranżacji zewnętrznej, ogrodu, tarasu lub balkonu. W tym przypadku można zdecydować się na rattanowy stół jadalny i kilka pasujących do niego rattanowych krzeseł, aby stworzyć układ, który odpowiada naszym potrzebom. Jeśli nie chcemy tracić czasu na zastanawianie się, czy jeden element pasuje do drugiego, można sprawdzić oferty gotowych zestawów ogrodowych z rattanu dostępne w różnych kolorach i w zróżnicowanych rozmiarach.